Ülesanne: Vali üks (mitte väga väike) võrgukogukond ning analüüsi enda ajaveebis eespoolkirjeldatud kogukonna taastuleku faktorite (uued tehnoloogiad, valikuvõimalus, ajatu aeg…) paikapidavust.
Tõepoolest võrgukondi ma eriti ei kasuta, ja kogukond IT-maailmas on minu jaoks pigem mingi foorum, kus inimesed jagavad oma mõtteid ning keda (inimesi) ühendab üks idee/suhtumine/probleem vms.
Seega valisin võrgukonnaks, mida hakkan edaspidi analüüsima, FORUM.EE võrgukonna.
Lühidalt on see foorum, mis sisaldab palju erinevaid foorumeid (need jagavad teemade järgi, kuid seal on ka info jagamiseks mõeldud teemad, nagu reklaam, teenused, üritused…). Kahjuks (õnneks?), on see foorum monokultuurne ning mõeldud vene rahva jaoks.
Ja kuna ülesandeks on võrgukonna analüüsimine Matt Webbikriteeriume järgi, siis hakkan analüüsima J:
· Identiteet – sisselogimiseks on võimalik kasutada google, facebooki, twitteri kontosid, kuid jääb võimalus ka luua süsteemis täiesti uue konto väljamõeldud nime, pildi ja infoga, aga viimased ei ole kohustuslikud ning piisab kasutajanimest.
· Kohalolek – foorumis on võimalik jälgida aktiivsust ehk näha, kes on praegu online. See aga ei ole facebook ega mingi teine chat, et see funktsioon oleks kriitiline (minu arvamus), on muidu kogukonnas eraldi chat, vo siin on see juba oluline
· Suhted – foorumis on võimalik privaatselt suhelda, saate s vajalikule inimesele sõnumi, kuid tavaliselt siin (nagu tavaliselt foorumites toimub ) on kõik sõnumid ja kommentaarid teistele nähtavad
· Vestlused – online suhtlemise võimalus puudub, muus osas vaata eelmine punkt
· Rühmad – nagu oli ülevalt öeldud, siin on väga palju erinevaid teemasid ja muidu iga leiab midagi sobivat oma maitsele. (TTÜ foorum (Haridus ja õppimine on siis superfoorumiks), Autodega seotud foorum, Muusika, Hobid ja harrastused, Spordifoorum, Software & Designing , Mängude foorumid ja palju muud )
· Reputatsioon – sinu reputatsiooni näitajaks on see, kui palju oled võrgukonnas kirjutanud, kommenteerinud… (ja muidu KUIDAS seda teinud)
· Jagamine – nagu teised sotsiaalsed võrgustikud võimaldatakse jagada teemasid (kommentaare?) facebookis, twitteris…
Veel tegureid:
· Tehnoloogiline areng – kuna IT-võrgukond, ei saa kasutada ilma internetita (loogiliselt, et ilma arvuti/nutitelefonita ka ei saa)
· Võimalus valida kõikvõimalikke parameetreid – aga palun, võid kirjutada endast seda, mida tahad
· Ajatu aeg – online’s on alati kedagi on, sõltumata, kas kell on 8:00, 15:00 või 5:00
· Hariduslikud püüdlused – midagi uut ja huvitavat saab sealt küll leida
· Palju vaba aega, mida sisustada – kuna iga saab endale midagi huvitavat leida, lugemisele ja vastamisele võib ka kulutada palju aega
· Vahel ka otsene altruism – väga palju kuulutusi, kus inimesed on nõus ja valmis TASUTA (kas see on üldse praegu võimalik?) sind aidama. Minu meelest on see tihti tingitud sellest, et praegu on IT ajastu, ja paljud suhtlevad sotsiaalsete võrgustike kasutades ja tuleb see aeg, mil nendel ei ole kedagi, kellega saaks reaalses elus suhelda, sealt tulebki see altruism (NEGATIIVNE?! VO jah, muidu on toredaid inimesi ka, kes ei aja omakasu taga)